Archive for the Category » Reportáže z akcí «

Než začala škola

Ještě, než začala škola, měly děti ve Vědomicích možnost sbírat jedničky. Nevěříte?

V areálu U Sumce proběhlo 2. září zábavné dětské odpoledne na téma Než začne škola. Připravili jsme pro ně spoustu zábavných disciplín, mezi které patřilo například zmiňované sbírání jedniček. Dále pak lovení číslic, běh pro svačinu …

I když stále hrozil déšť, nakonec nám počasí přálo a odpoledne se vydařilo.

Kategorie: Reportáže z akcí  Komentáře jsou vypnuty.

Zpráva z NsA

Přeloženo do češtiny – zpráva z Noci s Andersenem.

Noc z 31.3. na 1.4. jsme trávili v knihovně.

Ve vědomické knihovně se spalo už podesáté. Letos to bylo 12 dětí a 3 dospěláci. Jako obvykle platilo naše pravidlo, a sice, že spát tu mohou jen děti, které už chodí do školy a přednost mají ty, které knihovnu navštěvují pravidelně.

Téma letošní noci bylo opravdu zajímavé. Hrdinové Čtyřlístku. Přátelé z Třeskoprsk nám dokonce poslali dopis. V něm jsme se dozvěděli mnoho nových věcí a taky to, že pro nás připravili 4 úkoly, které budeme během noci plnit.

A tak jsme v družstvech stavěli z lega bludiště, v noci jsme na hřišti hledali svítící čtyřlístky, skládali jsme rozstříhané obrázky a učili jsme zpívat kouzelnou květinu. Tu jsme si před tím museli udělat.

Vyráběli jsme také kouzelný klobouk. Přesně takový, jaký byl ve speciálním vydání Čtyřlístku k příležitosti Noci s Andersenem.

A to nás také čekala vlastnoruční příprava večeře? Už jste někdy jedli párek protýkaný špagetami? My ano a moc nám chutnalo. Ostatně, stejně jako buchty, které nám napekly maminky. Moc děkujeme.

Strom pohádkovník jsme tentokrát změnili v čtyřlístkovník. Byla přece kouzelná pohádková noc! A to můžou na stromě klidně vyrůst i čtyřlístky. Jestli nevěříte, můžete se na ně podívat. Strom pohádkovník roste u obecního úřadu. Je to sice katalpa, kterou nám koupil pan starosta u příležitosti prvního nocování v knihovně v roce 2008, ale jednou za rok se kouzelně promění.

Kategorie: Reportáže z akcí  Komentáře jsou vypnuty.

Výtvarná dílna v kavárničce

Další výtvarná dílna proběhla v kavárničce v naší knihovně. Tentokrát jsme vyráběli velikonoční zajíce. Krása, co?

dílna

Kategorie: Reportáže z akcí  Komentáře jsou vypnuty.

Zprávička z karnevalu

Pro nezájem starších dětí jsme si uspořádali karneval pro prťata. Bylo to moc hezké setkání, které si užily jak děti, tak my, dospělí. Přidávám jednu fotečku dětí.

karneval

Kategorie: Reportáže z akcí  Komentáře jsou vypnuty.

Co si vyrobíme, to si sníme!

Po delší době jsme v knihovně opět vyráběli něco k snědku. Podívejte se, co se nám podařilo vyrobit. Chutnalo to moc dobře :-))

Kategorie: Reportáže z akcí  Komentáře jsou vypnuty.
„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich